June 23, 2021
Portali Shprehja

Mickoski: Sondazhet tregojnë se VMRO-ja është fituese e zgjedhjeve të ardhshme

Nëse zgjedhjet do të mbaheshin nesër, VMRO-DPMNE do të kishte avantazh të qëndrueshëm dhe serioz para LSDM-së, tha në emisionin “360 gradë” në Alsat, lideri i partisë opozitare, Hristijan Mickoski. Siç tha ai, fitorja do të konsiderohej në numrin e kryetarëve të komunave ose të këshilltarëve.

“Dihet se çfarë është fitorja, fitorja do të thotë më shumë vota sesa LSDM. Të kesh më shumë kryetarë të komunave, të kesh më shumë vota në listat e këshilltarëve. Dihet se çfarë është fitore, nuk mund ta relativizojmë këtë”, deklaroi Mickoski duke shtuar se nuk do të habitej nëse qeveria do të tentojë të anulojë zgjedhjet e ardhshme lokale, për ta ulur energjinë e votimit, e cila, sipas Mickoski, aktualisht është në anën e VMRO-DPMNE-së.

.

Të Ngjajshme

Filipçe: Po përgatiten protokolle që nxënësit në shtator të kthehen në shkollë

admin

Rama: Për shqiptarët dielli lind aty ku perëndon

admin

Shilegov e Ganiu premtojnë zgjerimin e rrugës “Cvetan Dimov”

admin

Leave a Comment