September 22, 2023
Portali Shprehja

Microsoft ka hequr dorë nga ideja e ekranit të dyfishtë, tani po prodhon një telefon rrotullues

Në një lëvizje që pa dyshim do të zemërojë shumë njerëz, Microsoft ka vendosur të përqafojë ekranet e palosshme dhe të braktisë idenë e saj.

Ju kujtohet telefoni rrotullues Surface Duo, me dy ekrane? Dhe ne shpesh harrojmë se ekzistojnë këto pajisje dhe nuk ndihmoi që Microsoft nuk lëshoi ​​një model të ri në 2022. Megjithatë, duket se ka një arsye të mirë për këtë – gjigandi me bazë në Redmond thuhet se nuk mund të vendoste për një dizajn të ri, por duket se hezitimit i ka ardhur fundi. Surface Duo 3 do të ketë vetëm një ekran të përkulshëm.

Sipas Windows Central, burime të njohura me planet e kompanisë pohojnë se, pas një viti testimi të prototipave, Microsoft ka vendosur të ndryshojë drejtimin dhe të adoptojë një dizajn “më tradicional” të telefonit me rrokullisje, me një menteshë 180 gradë, një ekran të brendshëm të përkulshëm. si dhe një ekran të jashtëm – i ngjashëm me pajisjen Vivo X Fold.

Pretendohet se ky vendim u mor pasi u finalizua dizajni me ekran të dyfishtë për modelin e ri Surface Duo, të cilin supozohej ta shihnim në fund të vitit 2022 dhe që do të sjellë korniza më të hollë dhe një dimension më të madh të ekranit vertikal, karikim me valë dhe shumë të tjera. përmirësime.

Fatkeqësisht, në një lëvizje që me siguri do të zemërojë shumë fansa të formës së vjetër, dizajni me ekran të dyfishtë është hequr dhe ekipi inxhinierik i Surface është aktualisht i fokusuar në zhvillimin e një pajisjeje të palosshme. Lëvizja thuhet se është përgjigja e kompanisë ndaj rishikimeve të përziera të telefonit Surface Duo 2 pas lançimit të tij në tetor 2021.

Sipas informacioneve të disponueshme, është ende herët për ndonjë lajm në lidhje me specifikat dhe veçoritë e telefonit të ri dhe shumë janë kurioz të shohin nëse Microsoft do të vazhdojë me dy ekrane të veçantë pavarësisht ekranit të përkulshëm apo nëse do të shohim diçka krejtësisht të re. Nuk dihet as se kur mund të dalë ky model në treg, ndaj nuk është reale të pritet para fundit të këtij viti.

.

Të Ngjajshme

Humbni përqendrimin tuaj? Truku i thjeshtë në 5 minuta që e rikthen atë

Shqipëri: Nga 2024-a, ata që fitojnë para nga TikToku do të paguajnë taksa

Shtetas serbë të dyshuar për hapjen e tunelit në gjykatën malazeze

Leave a Comment