December 1, 2020
Portali Shprehja

Milaim Zeka tregon se cilat do të jenë arrestimet e radhës nga Gjykata Speciale

Gazetari Milaim Zeka ka thënë se do të ketë arrestime të radhës fillimisht nga anëtarët e Shtabit të Përgjithshëm e pastaj në zonat operative.

Zeka tha se personat që arrestohen nuk dihen fillimisht me emra por vijnë vetëm si shifra dhe deri në momentin e fundit nuk dihen emrat e tyre.

“Këta e kanë kapur zinxhirin komandues, në bazë të këtij zinxhiri komandues normal që do të ketë arrestime. Fillimisht nga anëtarët e Shtabit të Përgjithshëm pastaj te zinxhiri komandues i zonave operative, zonës së Drenicës, Dukagjinit, Llapit, Pashtrikut, Gjilanit etj”, ka thënë Zeka.

“Se çfarë strategjie ka Prokuroria është vështirë për ta ditur sepse janë duke vepru në fshehtësitë më të mëdha. Arrestimet që ndodhin në Kosovë dhe Njësitet Operative të cilët ata i kanë këtu nuk vjen asnjë emër, vijnë vetëm shifra, deri në minutat e fundit nuk i dinë emrat kush do të arrestohet. Në momentin që nisen vetëm një pjestar i tyre e di vendin ku do të shkojnë dhe kë do ta arrestojnë”, ka shtuar Zeka.

Të Ngjajshme

Shqipëria do të shkojë drejt një mbyllje të dytë? Basha zbardh skenarin: Rama do të detyrohet

admin

Kryetari i Prizrenit tregon nëse do të hiqet shtatorja e Skënderbeut

admin

Shpërthejnë infektimet/ SHBA, rikthen masat kufizuese

admin

Leave a Comment