Milan në verë transferon falas yllin e Dortmund

Vendi i Gotze në Borussia Dortmund ka rënë dhe atij i është dashur shpesh që të ulet në stol me lojtarët si Jadon Sancho, Thorgan Hazard dhe Julian Brandt që janë zgjedhur përpara tij, transmeton lajmi.net.

27-vjeçari, i cili u bashkua me Borussia Dortmund në vitin 2016 pas tre viteve te rivalët Bayern Munich, tani mund të largohet nga ‘Signal Iduna Park’ për herë të dytë.

Marrëveshja aktuale e mesfushorit sulmues do të skadojë gjatë verës dhe AC Milan janë midis admiruesve të tij, sipas Corriere dello Sport. /Lajmi.net/ 

Të ngjajshme

Ronaldo ‘në flakë’ – nuk ndalet as nga Amir Rrahmani, shënon gol për të 10-ën ndeshje radhazi në Serie A

shprehja

Real Madrid përforcohet me lojtarin nga Premierliga?

shprehja

Probleme tek Arsenali, Arteta i nervozuar me Guendouzi

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë