August 16, 2022
Portali Shprehja

Milan zbavitet në 45′ e para ndaj Marseille, Messias i papërmbajtshëm! Shënon edhe Giroud (PAMJET)

Milani ka mbyllur 45′ e para ndaj Marseille në miqësoren që po zhvillohet sot në Velodrome përpara 60 mijë shikuesve, duek u zbavitur dhe me dy gola në avantazh.

Për kuqezinjtë rezultati mund të kishte qenë më i thellë ndërsa Maignan nuk ka bërë asnjë pritje në 45′ e para, pasi mbrojtja kuqezi ka shmangur çdo rrezik të ekipit francez.

Messias më i miri për kuqezinjtë, me ikjet e tij në krah, por edhe Theo në krahun tjetër, i cili nisi aksionin e golit të parë me brazilianin që finalizoi bukur.

Pikërisht Messias ishte autor i asistit për golin e dytë kuqezi me Giroud. Më pas, disa raste radhazi me Diaz, Giroud dhe Messias dhe portieri i Marseillë që është dashur të bëjë disa ndërhyrje.

 

.

Të Ngjajshme

Klopp ngre alarmin: Askush nuk pyet për lojtarët, po përplasemi me murin. Kjo është çmenduri

admin

Guardiola “lë pa tekst” Barcelonën; kërkon shifrën stratosferike për Bernardo Silvën

admin

Heshtje në Anfield, Zaha ndëshkon Të Kuqtë me një Golazo (Pamjet)

admin

Leave a Comment