August 5, 2021
Portali Shprehja

Milani “e flaku” pas dështimit, argjentinasi gjen ekip në Turqi!

E ardhmja e Lucas Biglia do të jetë në Turqi. Në fakt, mesfushori argjentinas së shpejti do të jetë një përforcim i ri për Karagumruk, një klub në të cilin luajnë edhe portieri Emiliano Viviano dhe mbrojtësi Ervin Zukanovic.

Biglia ka qenë në fokusin e  Torinos, klubi me të cilin ishte në bisedime, por fati i tij është te Karagumruk. Lojtari pritet nesër në Turqi për vizitat mjekësore. Biglia luajti 3 sezonet e fundit te Milani duke zhgënjyer. Ishte ndër blerjet e drejtuesve Fassone dhe Mirabelli për 20 mln euro nga Lazio.

.

Të Ngjajshme

Betim Vrenezi zgjedhet anëtar i bordit ekzekutiv të Federatës evropiane të mundjes

Redaksia 2

Video: Thuram rikthehet me gol, Dortmundi në tapet

admin

E KRYER: “Faraoni” El Shaarawy kthehet në Serie A dhe i jep fund aventurës në Kinë! Nesër vizitat

admin

Leave a Comment