December 3, 2022
Portali Shprehja

Milani gjen zëvëndësimin për Leao-n, nëse largohet në janar

Portugezi Rafael Leao është joshës për shumë klube, veçanërisht falë 6 golave ​​dhe 9 asisteve të tij mes Serisë A dhe Ligën e Kampionëve. Sulmuesi i krahut praktikisht ka kontribuar në një gol për ndeshje, kur kemi parasysh se ka marrë pjesë në 17 ndeshje me “kuqezinjtë”.

Nga Londra po përflitet se drejtuesit e rinj janë gati të provojnë gjithçka për ta marrë Rafael Leao te Çellsi. Në fakt, duket se drejtuesit e Milan-it janë gati të marrin një ofertë prej 120 milionë eurosh, përfshirë edhe bonuset, për portugezin.

Skuadra angleze është në vështirësi në Premier Ligë, veçanërisht kur marrim parasysh pokerin që pësoi kundër Brajton-it të De Zerbit në ndeshjen e tyre të fundit në kampionat. “Kuqezinjtë”, nga ana tjetër, do të kujdeseshin të gjenin menjëherë një plan B dhe do të kishin identifikuar Kodi Gakpo si një zëvendësues të mundshëm të portugezit.

Milani ka hipotezuar një ofertë prej 40 milionë plus bonuse për t’i bërë PSV-së për kartonin e holandezit me origjinë nga Togo. 23-vjeçari ka bërë gjithsej 16 asiste dhe 13 gola në 22 ndeshje dhe po bën shkëlqen, duke i vënë në vështirësi të gjithë kundërshtarëve.

.

Të Ngjajshme

Më në fund MPB-ja tregoi se si seanca e mbyllur përfundoi në YouTube

Pushtoi fushën me flamurin ylber dhe disa mesazhe në fanellë, italiani zbulon se çfarë i tha Infantino pas ndeshjes

Kërkohet rritja e pagave të profesorëve në Maqedoninë e Veriut

admin

Leave a Comment