February 8, 2023
Portali Shprehja

MILANI I SHPËRFYTYRUAR! Lazio realizon 4 gola ndaj kuqezinjve (PAMJET)

Serish gol nga Lazio dhe serish Milani i gjunjezuar! Kampionet e Italise duket se jane sozia me e keqe e sezonit te shkuar… Skuadra e Piolit ka humbur busullen totalisht. Ne fakt, Lazio ka shenuar 4 gola deri tani…

Ndeshja – Vazhdon kriza e Milanit dhe duket se skuadra kampione e Italise ka humbur soliditetin dhe sigurite. Pjesa e pare e Lazio-Milan eshte mbyllur 2-0 per ekipin e Sarrit ne 45′ e para ne nje ndeshje kue bardhekalterit kane dominuar kuqezinjte me raste dhe loje.

Lazio ka ndëshkuar Milanin pas vetëm 4 minutash lojë falë golit të Milinkovic-Savic. Mesfushori realizoi lehtësisht brenda zonës duke shfrytëzuar mjaf mirë një top të Zaccagni. Nje mbrojtje ne gjume ajo kuqezi.

GOLI I LAZIOS – VIDEO

Milani qe humb edhe Tomorin per demtim dhe futet Kjaer ne vend te tij. E megjithate, eshte Lazio ajo qe krijon loje dhe dominon kurse Milani duket totalisht i perhumbur aq sa pasi Lazio i afrohet golit te dyte per pak, e gjen ate me vone me Zaccagni pas nje topi te kthyer nga shtylla ne kembet e tij.

Milani qe eshte ne veshtiresi dhe Lazio qe provon te mbylle sfiden por pjesa e pare mbyllet keshtu me vetem dy goditje ne porte te kuqezinvje dhe te lehta per portierin Provedel.

GOLI I ZACCAGNI – VIDEO

Ne pjesen e dyte Milani e ka nisur duke kerkuar te ngushtoje shifrat por serish me shume rremuje deri kur Kalulu ka shkaktuar nje penallti duke goditur kemben e Pedros qe goditi brenda zone dhe u cbilancua. Penallti dhe nga pika e bardhe Luis Alberto nuk gabon duke cuar shfirat 3-0.

GOLI I LUIS ALBERTO – VIDEO

Lazio qe vazhdon dhe Milani qe duket se eshte totalisht i shperfyturuar duke pesuar edhe golin e katert nga Felipe Anderson. Nje super asist nga Luis Alberto dhe nje mbrojtje kuqezi qe eshte e hapur ne te gjitha anet…

GOLI I FELIPE ANDERSON – VIDEO

.

Të Ngjajshme

Ttrajneri i trajnerëve ndahet nga jeta: ai udhëhoqi Kroacinë e mrekullirave dhe ishte “busulla” e revolucionit!

admin

“Messi e kuptoi menjëherë”, Koeman: Vetëm atij ia pasonte topin

admin

“Askush nuk i afrohet”, Ferdinand: Ja kush është mbrojtësi më i mirë në Premier

admin

Leave a Comment