January 16, 2022
Portali Shprehja

MILANI U RIKHYE! Fitore dhe gola, nuk i ndahet Interit. Napoli, çfarë bën?! Spezia e Manajt i mund

Milani është rikthyer te fitorja dhe golat. Në Empoli, skuadra e Stefano Piolit, mbylli praktikën 2-4 me dopietën e Kessie në pjesën e parë dhe më pas me golat e Florenzi (i pari kuqezi) dhe atë të Theo Hernandez.

Për vendasit, goli i përkohshëm i barazimit në 45′ e para erdhi nga Nedim Bajrami, superparaqitje e shqiptarit sonte (goli spektakolar, goditi edhe shtyllë)

Tact Watches

Në fund, pati edhe një penallti për prekje me dorë të Bakayoko brenda zone. Pinamonti shënoi golin e dytë që vulosi edhe sfidën 2-4.

Milani ndjek Interin që e mbyllin vitin në +4 si kampion dimri, ndërkohë befasia e madhe vjen në Napoli, aty ku skuadra e Spallettit që sot duhet ta kishte dishezë ndaj Spezia-s, humbet 0-1 me autogolin e Juan Jesus.

.

Të Ngjajshme

LAJM I HIDHUR TE PSG | Pochettino humbet titullarin për sfiden ndaj Real?

admin

Juventus, surpriza e janarit: sulmuesi mund të vijë nga Rusia për 5 mln euro!

admin

155 sekonda dhe asist vendimtar! Luis Nani kthehet pas 4 vitesh në Serie A dhe lë gjurmë edhe si veteran

admin

Leave a Comment