May 23, 2022
Portali Shprehja

Milinkovic-Savic te Juve, sulmi filloi: “po”-ja e parë iu rrëmbye “Gjeneralit”

Juventusi do te ndryshoje fytyre ne merkaton e veres, edhe pse do te zgjidhen mire fuqizimet, ashtu si tha edhe Allegri. Objektivi numer 1 eshte mesfushori cilesor dhe Milinkovic-Savic.

Agjenti i tij Kezman mohoi deklaratat e bëra pak ditë më parë që flisnin për një vullnet të fortë të klientit të tij për t’u transferuar te Manchester United. Në fakt, në fakt joshja e Juves ndaj tij duket se ka nisur. Ashtu siç ndodhi me Vlahovicin, bardhezinjtë janë futur te agjenti i lojtarit për të hetuar gatishmërinë e tyre për t’u transferuar.

Tact Watches

Sipas Gazzetta dello Sport një marrëveshje e përgjithshme është arritur gjithashtu mbi bazën e 4 milionë eurove në sezon – te Lazio fiton me pak se tre – për 5 vjet. Shifra që shërbejnë edhe për të trembur kërkuesit e tjerë dhe gjithashtu tentativat e rinovimit te Lazios duke pasur parasysh kontratën e tij që skadon në 30 qershor 2024. E vetmja pengesë, megjithatë, mund të jetë Lotito.

Në fakt presidenti i Lazios ka në mendje një shifër prej 70 milionë eurosh si pikënisje për shitjen e xhevahirit të tij. Asnjë mbyllje e transferimit, por një ndërgjegjësim i fortë për dëshirën për të fituar sa më shumë para nga shitja e një prej lojtarëve më të kërkuar në treg.

Shifra që Lotito mund të kërkojë, megjithatë, nuk e gjen Juven gati për të kënaqur vullnetin e presidentit bardhekalter. Agnelli kishte mbajtur një buxhet 50-60 milionë eurosh për një blerje në mesfushë.

De Jong i Barcelonës, nga ana tjetër, mbetet një alternativë e vlefshme, por edhe këtu kostot mund të jenë të larta. Dhe më pas pistat e tjera që mund të hapen i atribuohen emrave të Leandro Paredes të PSG-së dhe Renato Sanches të Lille.

.

Të Ngjajshme

“Çfarë do të më kishte thënë Mino?”, Ibrahimovic: Të vjedhim sa më shumë të mundemi

admin

Barcelona e mbyll me humbje, gafë e pabesueshme nga Traore (Pamjet)

admin

“Do të luaj me fituesin e Championsit”, ylli arrin marrëveshjen me Real-in dhe Liverpool-in

admin

Leave a Comment