June 22, 2021
Portali Shprehja

Ministri i jashtëm grek dhe Lajçak flasin për dialogun Kosovë-Serbi – Iliria News Agency

Ministri i jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ka zhvilluar një takim me Përfaqësuesin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.Ministri grek ka theksuar se gjatë këtij takimi janë fokusuar pikërisht në dialogun Kosovë-Serbi, dhe se Greqia është e gatshme të ndihmojë Bashkimin Evropian dhe përpjekjet e saj në rajon.

“Në një takim me Përfaqësuesin special të BE-së, Miroslav Lajçak ne u përqendruam në dialogun e Beograd-Prishtinë të lehtësuar nga BE-ja, si dhe gatishmërinë e Greqisë për të ndihmuar përpjekjet e Bashkimit Evropian në rajon”, ka shkruar ministri grek, Dendias në Twitter.

Të Ngjajshme

Tërmet i fortë me magnitudë 5.7 në Greqi, ja ku ishte epiqendra – Iliria News Agency

admin

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon – Iliria News Agency

admin

Daut Haradinaj me këtë premtim synon ta fitojë Prishtinën – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment