May 26, 2022
Portali Shprehja

Ministri i Jashtëm rus: Perëndimi na ka shpallur luftë, përpjekjet për të izoluar Rusinë janë të kota

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov u shpreh se Perëndimi i ka shpallur një “luftë totale hibride” kundër Rusisë.

Tact Watches

Teksa ka dhënë një deklaratë nga Moska, Lavrov shton se është e vështirë të parashikohet se sa do të zgjasë konflikti me Perëndimin. Ai shtoi se përpjekjet për të izoluar Rusinë do të dënohen.

“Politikanët perëndimorë duhet të kuptojnë se përpjekjet e tyre për të izoluar vendin tonë janë të kota”.- tha Lavrov.

Kjo deklaratë vjen pas kërkesës së Finlandës dhe Suedisë për tu bërë pjesë e NATO-s, gjë e cila e ka shtuar më shumë ‘irrritimin’ e Rusisë ndaj perëndimit.

.

Të Ngjajshme

Kur u krijua kopshti i parë zoologjik në botë?

Mëngjesi i shpejtë: Omëletë në një bukë baguette

SHBA, BE dhe Britania e Madhe mbështesin hetimin e krimeve të luftës në Ukrainë

Leave a Comment