21.4 C
Skopje
July 16, 2019
Informacione Vendi

Ministria e Arsimit njofton se a ka dhënë dorëheqje ministri Ademi?

Tact

Ditëve të fundit ka pasur shkrime dhe zëra të ndryshëm në mediat maqedonase për largimin nga detyra të ministrit të Kulturës, Asaf Ademi. Mirëpo nga kjo ministri sot përmes një komunikate për media kanë demantuar spekulimet siç thuhet të bëra në portale të caktuara për gjoja dorëheqjen e ministrit të Kulturës, Asaf Ademi.

“Ministri Ademi pa ndërprerje në punë i kryen obligimet e veta të rregullta të punës, ndërsa aktivitetet e Ministrisë së Kulturës zhvillohen sipas dinamikës rrjedhëse.”, theksuan nga kjo ministri. Por edhe TV Telma ditë më parë ka folur për ministrin Ademi, duke theksuar se do të zëvendësohet pas zgjedhjeve me ndonjë nga krerët e LSDM. (INA)

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

“Bashkë me Bokin është arrestuar edhe pronari i një fabrike në Gostivar, i afërt me qeverinë VMRO-BDI”?!

shprehja

Shyqyr që nuk na e prekën Fatimen…

shprehja

BDI do ta shkarkojë nga posti ish pjesëtaren e UÇK-së?

shprehja