August 17, 2022
Portali Shprehja

Miqësorja Betis-Marseille kthehet në një hesap për t’u larë: sherr i madh në zonën e penalltisë! (PAMJET)

Ishte një ndeshje miqësore, të paktën në letër, sepse në fushë ishte një ndeshje e vërtetë: Betis Sevilla-Olympique Marseille u shndërrua kështu në minutat e fundit në një ring të vërtetë, kur në zonën e penalltisë, në rezultatin e barabartë (1 – 1), në minutën e 92′, shpërtheu një rrëmujë e përgjithshme shumë e dhunshme që përfshiu të gjithë lojtarët e pranishëm në fushë, me protagonistë kryesorë kapitenin e Betisit, Joaquin, i cili u përball me kokëfortë Matteo Guendouzi.

Pamjet që u bënë menjëherë virale në rrjetet sociale tregojnë se çfarë ndodhi në sekondat e fundit të një ndeshjeje që kishte parë epilogun më të mirë në finale, kur në pak çaste kishte ndodhur gjithçka në stadiumin Proact të Chesterfield: së pari avantazhi i francezëve. mysafirët falë një rrjeti të firmosur nga Milik, rastësisht pas një tentative të Lirolës, më pas goli i barazimit 180 sekonda më vonë nga Rodi, me pasimin vendimtar të Joaquin, i cili u fut në pjesën e dytë.

Kaq mjaftoi për të ndezur shkëndijën në fushë, pasi një ndeshje jetonte gjithmonë në fillin e drejtësisë mes shumë ndërhyrjeve në kufi dhe me një frymë konkurruese herë pas here të acaruar.

Tensioni u kthye papritur në një sherr të përgjithshëm në rastin e parë: Joaquin përballet ashpër në qendër të zonës Guendouzi i cili nuk përmbahet, për një ballë për ballë të ashpër me disa fjalë tepër që fluturon në fushë, duke pasur parasysh. se një moment më shumë gjithçka ndodh më vonë.

Ndërkohë që numri 6 i Marsejës së Igor Tudor vazhdon të debatojë me kapitenin bardheblu të Betisit, shoku i tij i skuadrës, Guardado, kap Guendouzin për flokë nga pas, duke e tërhequr dhe i gjithë ferri shpërthen. Shtytje, ulëritës, me lojtarë të tjerë që përpiqen të ndalojnë mesfushorin e Olimpiques në kërkim të hakmarrjes, në mes të zonës: gjithçka më kot.

Minuta tensioni shumë të lartë, me arbitrin që së pari mbetet të shikojë se çfarë po ndodh nga disa hapa dhe më pas identifikon dy fajtorët kryesorë që shkaktuan efektin e rrezikshëm dhe arrogant domino: kartoni i verdhë për Joaquin dhe Guendouzi dhe të gjithë menjëherë në dhomat e zhveshjes. në freskoni idetë tuaja. Në fund të fundit, ishte vetëm një ndeshje miqësore, të paktën në letër.

.

Të Ngjajshme

BEFASI NË NEGOCIATA | Nuk ka akord, Juventusit i ngec në derë i superpaguari dhe bllokon merkaton. Motivi

admin

Jorge Mendes vendos rekordin tjetër! Çon te ekipi “i tij” talentin e madh portugez për gati 50 mln euro

admin

Akuzat për përdhunim ndaj Mendy: “Mos lëviz, mos lëviz” ndërsa i mban krahët pas shpine!

admin

Leave a Comment