August 17, 2022
Portali Shprehja

Miratohen ndryshimet në qeveri, Rama largon bashkëpunëtorin e tij Ahmetaj, zëvendësohet nga Balluku

Kuvendi miratoi sot dekretet e Presidentit të Republikës, Bajram Begaj, për disa ndryshime në qeveri.

Në një sesion të jashtëzakonshëm, Kuvendi miratoi me 103 vota pro dhe 3 kundër Dekretin për shkarkimin e Zv/kryeministrit dhe Ministrit të Shtetit për Rindërtimin dhe Programin e Reformave, Arben Ahmetaj.

Kuvendi miratoi me 76 vota pro dhe 32 kundër Dekretin për emërimin e Ministres së Shtetit dhe Kryenegociatores, Majlinda Dhuka.

Gjithashtu Kuvendi miratoi me 76 vota pro dhe 32 kundër Dekretin për emërimin edhe në postin e Zëvendëskryeministres të ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku.

Të Ngjajshme

​Begaj: Të bëjmë më të mirën në dobi të kombit tonë

admin

Blinken i dërgon përshëndetje Kurtit

admin

Putin dhe Kim Jong zotohen t’i forcojnë raportet Rusi-Kore e Veriut

admin

Leave a Comment