22.1 C
Skopje
August 25, 2019
Informacione Vendi

Mjeku shqiptar nga Gostivari doktoroi me notë 10 në Shkup, tani bëhet docent

Pas specializimit në Mjekësinë Interne, SubSpecializimin në lëndën e Hematologjisë në Klinikën e Universitetit të Shkupit, mbrojtjen e Doktoraturës në Universitetin në Shkup me notë mesatare 10, sot Dr. Gazmend Amzai mori Vendimin e ri akaademik DOCENT i Medicinës Interne dhe Hematologjisë në Universitetin “Shën Qirili dhe Metodi” në Shkup.

Ai është ndër mjekët në Universitetin e Shkupit që në moshë më të re ka përparuar në nivele të ndryshme akademike.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Thaçi-Dragusha: Kurti s’ka guxim të kandidojë për kryeministër, po i përkulet e vardiset LDK-së

shprehja

Kaos i madh në rrugën Prishtinë -Pejë, 10 aksidente e shumë të lënduar

shprehja

Haradinaj takon Zaevin, e quan mik të mirë

shprehja