September 28, 2020
Portali Shprehja

Modric “thumbon” Realin për të ardhmen, kroati kujton fundin e legjendave

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric, dëshiron që të mbyllë karrierën te spanjollët. Ai e pranon se diçka e tillë është e vështirë, pasi janë shumë pak futbollistë që e kanë lënë futbollin te madrilenët, as legjendat e klubit madje.

Kroati e pranon se ky vendim mbetet në dorë të klubit. “Do të ishte fantastike që të mbyllja karrieren te Real Madridit, por ky vendim nuk është i imi, por i klubit.

“Nuk ka shumë futbollistë që e kanë mbyllur karrierën këtu, janë vetëm pak të tillë. Unë dua të luaj dhe për disa vite, nëse nuk e bëj në Madrid, e bëj në një vend tjetër”, – tha ai.

.

Të Ngjajshme

REKORDMENI RONALDO: Juventusi dhe Pirlo i falen CR7, Roma “flak” fitoren! Debutojnë Morata dhe Kumbulla (VIDEO)

admin

Barcelona bind ndaj Villarreal-it, shkëlqen Ansu Fati,  Messi “kap” Ramos-in

admin

PSG bën detyrën ndaj Reims, Icardi kthehet protagonist

admin

Leave a Comment