December 2, 2020
Portali Shprehja

Moise Kean: Isha pranë Juves, ju tregoj pse e refuzova!

Sulmuesi i Evertonit, Moise Kean, ka folur për largimin e tij nga skuadra angleze për t’iu bashkuar PSG-së në Francë. I riu ka treguar në një intervistë për Rai Sport arsyen se pse nuk zgjodhi të rikthehej në Torino, por preferoi Parisin.

“Nuk jam shumë i mërzitur që u largova nga futbolli anglez, pavarësisht se mesazhet nga fansat e Evertonit më preken shumë dhe nuk i prisja aspak.

“Juventusi? Është e vërtetë, mund të rikthehesha në Torino, por e mora vendimin me familjen për të luajtur në FRancë. Kam qenë në Paris më herët sepse kam disa të afërm.

“Shpresoj të mësoj shumë nga kjo eksperiencë fantastike. Jam i ri dhe më pëlqen të punoj afër me sulmuesit më të mirë, kështu që mund të përfitoj nga eksperienca e tyre dhe stili i futbollit që luajnë”, – tha ai.

.

Të Ngjajshme

Ferdinand: Ja si Klopp po kopjon Ferguson-in jashtë fushës

admin

Capello zbulon prapaskenën: Ishte një lojtar që nuk e doja, por më pas…

admin

Celtic në kaos para Milan-it: Do ta kuptoja klubin, po të më kishte shkarkuar

admin

Leave a Comment