22.1 C
Skopje
August 25, 2019
Informacione Vendi

“Moleri nga Maqedonia”, kapet me 16 kilogram drogë në Serbi

Një shtetas i Maqedonisë është arrestuar në Serbi pasi në vendkalimin kufitarë të Preshevës gjatë kontrollit i janë konfiskuar 16 kilogram marijuanë.

Mediat serbe shkruajnë se droga është gjetur gjatë një kontrolli të makinës me të cilën ka lëvizur 30 vjeçari, shtetas i Maqedonisë.

30 vjeçari autoriteteve doganore u kishte thënë se nuk ka asgjë për të paraqitur në doganë dhe se është “bojaxhi” dhe udhëton për Kroaci.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Thaçi-Dragusha: Kurti s’ka guxim të kandidojë për kryeministër, po i përkulet e vardiset LDK-së

shprehja

Kaos i madh në rrugën Prishtinë -Pejë, 10 aksidente e shumë të lënduar

shprehja

Haradinaj takon Zaevin, e quan mik të mirë

shprehja