24.4 C
Skopje
October 20, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Molliqaj flet për mundësitë e bashkëpunimit me Vetëvendosjen

Ai tha se nuk përjashtohet mundësia për të pasur një koalicion me partinë e Albin Kurtit, por s’do ishte çështje e duhur për shkak të zhvillimeve.

”Për PDK-në ka konsensus në koalicion. Për Vetëvendosjen është vetëm mendim i imi, nuk është vetëm i PSD-së apo i AAK-së. Nuk përjashtohet mundësia por s’do të ishte e rrugës për shkak të zhvillimeve që ka bërë. Ky është një mendim imi që nuk e ka vendos as PSD apo koalicioni”, tha ai në Klan Kosova.

Nëse AAK mund të hynte në koalicion me VV-në e mund ta nxirrte jashtë funksionit politik Dardan Molliqajn, ai pati një version tjetër, njofton Klan Kosova.

Artikuj të ngajshëm

Ziadin Sela: Shkojmë në zgjedhje, na priftë e mbara

shprehja

INA: Zaev largohet, Qeveri teknike 100 ditëshe, zgjedhjet më 12 prill

shprehja

Pendarovski: Ja përse kam ftuar këtë format të liderëve, dy maqedonas dhe pesë shqiptarë

shprehja