April 2, 2023
Portali Shprehja

Molliqaj i bënë thirrje Kurtit: Dorëhiqu dhe hajde e kundërshtojmë bashkë në shesh

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, sot do të takohet me presidentin serb Aleksandër Vuçiq në Ohër të Maqedonisë së Veriut.

Nga Kosova, kryetari i PSD-së Dardan Molliqaj përmes një postimi në facebook i ka bërë thirrje Kryeministrit Kurti që të dorëhiqet dhe ta kundërshtojë formimin e Asociacionit.

“Kryeminister mos prano! Ka alternativë. Dorëhiqu dhe hajde e kundërshtojmë bashkë në shesh”, ka shkruar Molliqaj.

Në Ohër pritet të diskutohet për Planin e Zbatimit, apo Aneksin e Propozimit Evropian, të cilin Kurti dhe Vuciq, tashmë e kanë pranuar.

.

Të Ngjajshme

Vaji i farës së lirit, një ilaç për flokët dhe shëndetin

Ekspertët pohojnë: Kjo pije është më e dobishme se uji, mbron kockat dhe muskujt

Mediat spanjolle për suksesin e Shqipërisë në minifutboll

Leave a Comment