May 28, 2023
Portali Shprehja

“Mos humb kohë me atë burrë m…”, Mou shpërthen pas pyetjes së gazetarit

Përgjigjet, ndonjëherë, mund të jenë më indiskrete se disa pyetje. Është një moment i “media day” (dita e mediave) në Trigoria, në pritje të finales së Europa League, që ndiqet nga këmbëngulja e një gazetari dhe acarimi i Jose Mourinho-s, i cili reagon keq kur përballet me pyetjen e njëmbëdhjetë për marrëdhëniet e trazuara mes stolit të tij dhe gjyqtarëve, për një “qëndrim agresiv, sipas asaj që mund të lexohet në motivimet e gjyqtarit sportiv” (këto janë fjalët e një reporteri në konferencë), për dallimet e mundshme mes një arbitri të huaj dhe një arbitri italian.

Një temë delikate, e rrezikshme që trajneri portugez ka zgjedhur ta shmangë në dritën e asaj që ndodhi këtë sezon. “Është një temë e bukur, por preferoj të mos përgjigjem,” u përgjigj ai fillimisht me qetësi.

Rasti Serra është akoma një plagë (Mou u skualifikua), mikrofoni i fshehur poshtë fanellës (siç u zbulua nga vetë trajneri) për të regjistruar gjithçka që ndodh në fushë dhe për të mbrojtur veten janë alfa dhe omega i një viti shpesh me tension të lartë mes Special One dhe arbitrave të Serisë A.

Thumbimi i fundit ishte për Pairetton për shkak të penalltisë së shumëpërfolur të akorduar ndaj Lazio-s kundër Udineses: “Ai e bëri punën e tij mirë si gjithmonë”.

Kaq mjafton, përballë këmbënguljes së një gazetari tjetër që përpiqet të rihapë temën, pasi në një moment Mourinho turbullohet dhe, duke iu drejtuar moderatorit të komunikimit, i thotë troç: “Mos humb kohë me këtë burrë m…”.

Një sharje që i shpëton për vëzhgime të caktuara që i konsideron ngacmuese: “Ai ka thënë tashmë se nuk dëshiron t’u përgjigjet këtyre pyetjeve”, thotë moderatori dhe mbyll aty bisedën me reporterin, ndërsa tekniku nënvizon zhgënjimin e tij me një gjest elokuent të krahut dhe një shprehje e mërzitur në fytyrë.

.

Të Ngjajshme

Super Hysaj, Lazio fiton në minutën fundit pas gafës (Video)

admin

Cili klub fiton më shumë nga sponsorët? Ja 10 vendet e para

admin

Di Maria zbulon lojtarin më befasues të Juves dhe atë më argëtuesin

admin

Leave a Comment