January 31, 2023
Portali Shprehja

Moska i jep fund armëpushimit, vazhdon sulmet në Ukrainë

Bombardimet ruse gjatë natës në rajonet në Ukrainën lindore vranë të paktën një person, pasi Moska i dha fund armëpushimit të vetëshpallur për Krishtlindje dhe u zotua të vazhdojë luftën derisa të arrijë një fitore ndaj fqinjit të saj.

Vladimir Putin urdhëroi të premten një armëpushim 36-orësh përgjatë vijës së kontaktit për të respektuar Krishtlindjet Ortodokse të Rusisë dhe Ukrainës.

Një burrë 50-vjeçar vdiq në rajonin verilindor të Kharkivit si rezultat i bombardimeve të Rusisë, tha Oleh Sinehubov, guvernatori i rajonit.

Lajmi erdhi disa minuta pas mesnate në Moskë.

Të Ngjajshme

Rusia nis sulme të reja në lindje të Ukrainës

admin

Lufta kundër korrupsionit, Shqipëria asnjë përparim

admin

Rilind Gervalla emërohet drejtor i RTK-së

admin

Leave a Comment