July 27, 2021
Portali Shprehja

Mot i freskët dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Gjatë ditës së sotme do të kemi mot më të freskët, pjesërisht me vranësira, transmeton Alsat. Në mëngjes dhe rreth mesditës priten reshje të dobëta shiu dhe shtrëngata të rralla. Pasdite pritet të largohen vranësirat. Përgjatë Vardarit do të fryjë erë nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura do të varojë nga 9 deri në 33 gradë Celsius. UV indeksi do të jetë 7.

.

Të Ngjajshme

Filipçe: Deri në fund të gushtit do jenë vaksinuar 500 mijë qytetarë me të dyja dozat

admin

Në “Tabanoc”, për hyrje në vend pritet rreth 30 minuta

admin

Shkupjani arrestohet në Strugë, kapet me drogë

admin

Leave a Comment