June 23, 2021
Portali Shprehja

Mot i ndryshueshëm, me të reshura lokale të shiut dhe bubullima

Moti sot në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i freskët, me reshje lokale të shiut dhe bubullima të rralla. Do të fryj erë mesatare dhe e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor ndërsa temperatura do të jetë nën mesataren për këtë periudhë të vitit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 12 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 15 deri në 24 gradë Celsiusë.

Edhe në Shkup e rrethinë moti do të jetë me vranësira, pasdite priten reshje të shiut. Temperatura minimale do të ulet në 9 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 20 gradë Celsiusë.

.

Të Ngjajshme

Filipçe: Po përgatiten protokolle që nxënësit në shtator të kthehen në shkollë

admin

Rama: Për shqiptarët dielli lind aty ku perëndon

admin

Shilegov e Ganiu premtojnë zgjerimin e rrugës “Cvetan Dimov”

admin

Leave a Comment