April 12, 2021
Portali Shprehja

Mot i vranët, borë në vendet e larta

Për ditën e sotme parashikohet mot me vranësira, me reshje të herëpashershme të borës në male dhe në vendet më të larta. Në juglindje, do të bjerë shi, ndërsa në pjesët e poshtme të vendit herë pas here do të kthehet nga shiu në dëborë, sidomos natën dhe në mëngjes. Do të ketë reshje më të dendura në pjesët perëndimore dhe veriore ndërsa një erë e fortë veriore do të fryjë rreth Vardarit. Temperatura maksimale do të jetë në intervalin prej 3 deri në 9 gradë. Në Shkup do të kemi mot me vranësira dhe mot të ftohtë me shi të herëpashershëm, i cili në fund të ditës dhe gjatë natës në pjesë të luginës do të shndërrohet në dëborë. Temperatura maksimale do të arrijë vetëm 4 gradë Celsius.

.

Të Ngjajshme

Dimri kaloi, ndërkohë qeveria nuk arriti të formojë një grup pune për planin e subvencioneve për ngrohje

admin

Shtetësia, Zaevi nesër takon Selën dhe Gashin

admin

46 viktima dhe 687 raste të reja me Covid-19

admin

Leave a Comment