23.6 C
Skopje
September 22, 2019
Informacione Vendi

Moti deri në fund të javës në Maqedoninë e Veriut

Moti gjatë kësaj jave do të jetë i ndryshueshëm në disa rajone të vendit. Gjatë ditës së sotme do të ketë mot të ndryshueshëm me reshje lokale të shiut, kjo kryesisht në pjesën perëndimore dhe jugperëndimore. Temperatura e mëngjesit do të jetë prej 10 deri 19, ndërsa ajo e ditës nga 26 – 33 gradë Celsius. Sinoptikët për nesër paralajmërojnë reshje të shiut, ndërsa të premten mot stabil me erë të fortë nga veriu. Megjithatë deri në fund të javës do të kemi periudha të motit me diell me temperature deri në 30 gradë Celsius. (INA)

Artikuj të ngajshëm

Arrin grupi i ri i vullnetarëve amerikan

shprehja

Parafushata s’mund të ndalet, PZAP e hedh një ankesë si të palejuar

shprehja

Kërkohet dorëheqja e ministrit dhe një drejtori të Qeverisë së Zaevit

shprehja