June 18, 2021
Portali Shprehja

Moti me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri në 29 gradë

Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi juglindor. Pasdite në rajonet malore në veriperëndim të vendit do të ketë kushte për dukuri të rralla të shiut dhe bubullimave, informon Drejtoria për punë hidrometeorologjike. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 11 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 24 deri në 29 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, temperatura minimale do të ulet në 10 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 28 gradë Celsiusë.

.

Të Ngjajshme

Pasdite shi i rrëmbyeshëm, vazhdon periudha e motit të paqëndrueshëm

admin

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e tri vendeve të Ballkanit

admin

Zaev në Vjenë, merr pjesë në Samitin për Ballkanin Perëndimor

admin

Leave a Comment