July 27, 2021
Portali Shprehja

Moti me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri në 36 gradë

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit përkohësisht e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 21 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 28 deri në 36 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, temperatura minimale do të ulet në 18, ndërsa ajo e ditës do të arrij në 34 gradë Celsiusë.

.

Të Ngjajshme

Në “Tabanoc”, për hyrje në vend pritet rreth 30 minuta

admin

Shkupjani arrestohet në Strugë, kapet me drogë

admin

Rezoluta e VMRO-së për negociatat me Bullgarinë do të miratohet me emrin e ri kushtetues

admin

Leave a Comment