June 18, 2021
Portali Shprehja

Moti me vranësira mesatare, temperatura deri në 29 gradë

Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare,  përgjatë Vardarit do të fryj erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 14 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 23 deri në 29 gradë Celsius, UV=8.

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira  dhe me erë mesatare nga drejtimi veriperëndimore. Temperatura minimale do të ulet në 9 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 26 gradë Celsiusë.

.

Të Ngjajshme

Pasdite shi i rrëmbyeshëm, vazhdon periudha e motit të paqëndrueshëm

admin

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e tri vendeve të Ballkanit

admin

Zaev në Vjenë, merr pjesë në Samitin për Ballkanin Perëndimor

admin

Leave a Comment