November 27, 2020
Portali Shprehja

Mourinho gjen justifikime për humbjen: Nuk kam lojtarë dembelë, por e vërteta është ndryshe!

José Mourinho, trajneri i Tottenham, foli për mikrofonët Sky Sport UK në fund të ndeshjes Tottenham-Everton 0-1, e vlefshme për javën e parë të Premier League 2020/2021:

“Nuk kam folur për lojtarë dembelë, por për presion dembel përpara ndeshjes – specifikon Special -. Kjo situatë ka krijuar një çekuilibër të ekipit. Mund të them, megjithatë, se disa nga lojtarët e mi nuk janë në formë, sepse ata nuk kanë pasur mundësinë të për të kryer përgatitjen e verës. Ka të tjerë, megjithatë, të cilët kishin lloje të tjera vështirësish në para-sezon që i pengoi ata të punonin në mënyrën më të mirë. Urime kolegut tim Carlo (Ancelotti)”.

“Unë do t’u them djemve gjëra që nuk mund t’i them publikisht për t’i lehtësuar ata – vazhdon trajneri i Spurs -. Ne duhet të vazhdojmë të punojmë. Nuk ka kohë për të menduar sepse, brenda pak ditësh kemi një ndeshje brenda ose jashtë (raundi i dytë i Europa League, kundër Lokomotiv Plovdiv më 17 shtator), kështu që ne nuk kemi mundësi të qajmë mbi veten ose të ankohemi”.

.

Të Ngjajshme

Video: Tottenham argëtohet ndaj Ludogoretsit, Napoli e nis me fitore në stadiumin “Maradona”

admin

Europa League: Roma kalon me lehtësi Cluj-in dhe kualifikohet në 1/16-at

admin

Maradona, zbulohet letra e çuditshme: Pas vdekjes time dua të më…

admin

Leave a Comment