December 4, 2021
Portali Shprehja

Mourinho ia sheh hajrin Premier League; fitoi 100 milionë nga shkarkimet

Asnjë trajner nuk do të donte të shkarkohej nga një klub që drejton. Ngushëllimi sigurisht që mund të vijë nga llogaria bankare, gjithsesi, marrja e një rroge ose një pagese për ndërprerjen e kontratës. José Mourinho, për shembull, fitoi 97.674.480 milionë paund vetëm prej shkarkimeve nga skuadrat që ka drejtuar.

Kjo është raportuar nga “DailyStar”, që flet për një studim, nga i cili doli se “Special One” ka marrë pothuajse 50 milionë paund më shumë se çdo trajner tjetër në Premier League, vetëm si kompensim për shkarkimet.

Tact Watches

Trajneri portugez u shkarkua dy herë nga Chelsea i Abramovich, fillimisht më 2007, më pas në 2015. Shkarkimet nga Manchester United (2018) dhe Tottenham (2019, në mes të sezonit) i rezervuan të njëjtin fat Mourinhos. Fat i hidhur për profesionalizmin e portugezit, por me një ngushëllim të këndshëm financiar.

.

Të Ngjajshme

“SOS” RAMOS | PSG tani nis të shqetësohet realisht, ndalesa e radhës?

admin

Hetimet mbi Juventusin, Chiellini provokon: Sa herë flitet për ngjyrat bardhezi…

admin

LAJMI I FUNDIT | Lideri i Milanit mbyll sezonin! Goditje e rëndë për kuqezinjtë

admin

Leave a Comment