May 11, 2021
Portali Shprehja

MPB: 143 shkelje të trafikut në Shkup

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditë së djeshme (23.04.2021) vetëm në territorin e Shkupit ka regjistruar gjithsejtë 243 shkelje të rregullave në trafik, prej tyre: 15 për tejkalim të shpejtësisë, 9 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 2 për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara. Nga ky dikaster njoftojnë se janë shqiptuar edhe 37 sanksione për këmbësorët, 8 për përdorim të celularit gjatë vozitjes dhe 51 të tjera për parkim të parregullt.

.

Të Ngjajshme

Zaev pas takimit me Varhej: Nuk negociojmë për identitetin tonë!

admin

Gati amendamentet me të cilat do të ndryshohet teksti i Ligjit të Shtetësisë

admin

Diplomacia europiane: Hapni sa më shpejt negociatat me Tiranën dhe Shkupin

admin

Leave a Comment