MPB: 164 persona nuk e kanë respektuar orën policore, 122 janë shoqëruar në polici

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e vendit tonë 264 personave u është dhënë vendimi për izolimi, ndërsa 24 persona kanë nënshkruar deklaratën për vetizolimit. Policia ka kontrolluar qytetarët në izolimi dhe vetizolimi dhe është vërtetuar se një person nuk ka respektuar masën e vetizolimit. Sa i përket ndalesës për lëvizje, gjatë 24 orëve të fundit 164 persona në të gjithë vendin nuk e kanë respektuar atë. Prej tyre 122 persona janë shoqëruar në polici, ndërsa për pjesën tjetër janë marrë të dhënat dhe do të denoncohen penalisht, njoftojnë nga MPB-ja.

 

.

loading...

Të ngjajshme

“Reketi”, dëshmuan Fatime Fetai dhe Trajçe Pelivanov

shprehja

Veljanoski, Janakieski dhe Ristoski do të gjykohen për organizimin e 27 prillit

shprehja

Gjykatësi porotë shkon në Gjermani, “Erasmus” kthehet nga fillimi

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë