September 30, 2020
Portali Shprehja

MPB: 399 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë territorin e Republikë së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar gjithsejtë 399 shkelje për mos-mbajtje të maskës. Nga Ministria për Punë të Brendshme në vazhdimësi apelojnë deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë dhe zbatojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Të Ngjajshme

Qeveria nuk diskutoi heqjen e testit PCR si kusht për kalimin e kufijve

admin

Mësimi online “zhduku” kompjuterët e lirë

admin

Burg për Gruevskin e arratisur, Janakieski mori dënim me kusht

admin

Leave a Comment