September 21, 2020
Portali Shprehja

MPB-ja publikon video nga aksioni i djeshëm në Kumanovë

Ministria për Punë të brendshme ka publikuar video nga aksioni i djeshëm në Kumanovë, me çrrastë u arrestuan tre persona nën dyshimin për terrorizëm.

Alsat gjatë ditës së djeshme informoi për arrestimin e tre shtetas nën dyshimit për veprimtari të ekstremizmit të dhunshëm. Nga Ministria e Brendshme thonë se aksioni u zhvillua nga Njësiti anti-terror, sipas koordinimit të inteligjencës ndërkombëtare në luftën kundër organizatave të armatosura terroriste. Ndërsa familjarët shprehen të traumatizuar dhe thonë se djemtë e tyre janë viktimë të rrjetit të organizuar.

Aksioni u zhvillua në disa lokacione të Kumanovës dhe Shkupit.

Të Ngjajshme

Shilegov: “Komitët”, të nxitur nga VMRO-DPMNE

admin

Policia kontrollon automjetet që kalojnë përreth ndërtesës ku jeton Jankulloska

admin

S’ka vendim për qëndrimin ditor në shkolla

admin

Leave a Comment