January 17, 2021
Portali Shprehja

MPB-ja regjistron 437 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 437 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse. Nga Ministria për Punë të Brendshme në vazhdimësi apelojnë deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë dh zbatojnë protokollet dhe masat e miratuara nga Qeveria dhe që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Të Ngjajshme

Shkelja e masave në Shkup, policia ndërhynë në dy ahengje familjare

admin

Pas dhjetë vjetëve, Tetova siguron pesë autobusë

admin

Gjashtë viktima dhe 190 raste të reja me Covid-19, shërohen mbi 2 mijë pacientë

admin

Leave a Comment