18.7 C
Skopje
July 15, 2019
Informacione Vendi

MPB jep detaje se si u gjet e vdekur aktorja shkupjane

Tact

Ministria e Brendshme ka dalur me një raport lidhur me vdekjen e aktores dhe ish-kryetares së Kisela Voda në Shkup, Biljana Beliçanec. Sipas raportit, viktima është gjetur nga bashkëshorti i saj.
“Më 6.04.2019, rreth orës 22.30, S.M (bashkëshorti) ka lajmëruar në stacionin policor Qendër në Shkup se ka gjetur bashkëshorten e vdekur në banesën e tyre”, thekson raporti. Më tej nënvizohet se bashkëshorti e ka gjetur bashkëshorten e tij të varur me litar. Nga ana e ekipit të ndihmës së shpejtë është konstatuar vdekja e saj dhe se me urdhër të prokurorit trupi është dërguar për obduksion. (INA)

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Një person e ka humbur jetën, ndërsa tre janë lënduar më rëndë në katër nga gjithsej 24 aksidente që gjatë fundjavës kanë ndodhur në rajonin e Qytetit të Shkupit, njofton Koha.mk Sipas të dhënave të SPB Shkup, policia gjatë fundjavës ka sanksionuar 19 shoferë të cilët e kanë drejtuar automjetin nën ndikimin e alkoolit, 55 persona të merren me të drejtën e menaxhimit të automjetit motorik dhe pesë fillestarë. Nga komunikacioni janë përjashtuar 242 shoferë për shkak të shpejtësisë së madhe nga e lejuara dhe 39 automjete të paregjistruara. Për parkim të parregullt janë dhënë 151 dënime, ndërsa me ndihmën e karrotrecit janë marrë 97 automjete. Janë dënuar 11 këmbësorë të cilët kanë kaluar jashtë vijave të shënuara për ta, 14 shoferë të cilët e kanë kaluar udhëkryqin në dritën e kuqe, shtatë për rreshtim të parregullt, 10 për parakalim të padrejtë, nëntë për mos mbajtjen e rripit të sigurimit nga ana e shoferëve gjatë drejtimit të automjetit motorik dhe 25 për shfrytëzimin e telefonit celular gjatë drejtimit të automjetit motorik.

shprehja

Gazetari e “Gozhdon” Tahir Hanin!

shprehja

Çmime të reja të derivateve të naftës sot në Maqedoninë e Veriut

shprehja