June 27, 2022
Portali Shprehja

MPB: Mbi një mijë gjoba për tejkalim të shpejtësisë

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme ka zhvilluar kontroll të intensifikuar në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut për sanksionimin e automjeteve që lëvizin me shpejtësi më të madhe se e lejuara, me çrrastë janë gjobitur 1062 vozitës të cilët kanë drejtuar makinat e tyre me shpejtësi më e madhe se e lejuara.

Tact Watches

“Prej tyre 100 automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar dhe 12 automjete me shpejtësi mbi 70 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar. Gjatë kontrollit janë gjobitur dhe 209 vozitës të tjerë, për shkelje të rregullave të trafikut.

.

Të Ngjajshme

Vendet e G7-së ndalojnë importin e arit nga Rusia

Golden Stejt, nga 450 mln shkon në 5.5 miliardë dollar!

Medison Kejs, anulon pjesëmarrjen në Uimbëlldon

Leave a Comment