March 1, 2021
Portali Shprehja

MPB publikon fletarrestin për Sasho Mijallkovin

Ministria e Punëve të Brendshme edhe zyrtarisht ka publikuar fletarrestim për ish kreun e DSK-së, Sasho Mijallkov, i cili që nga dita e djeshme nuk është i qasshëm për policinë. Mijallkov aktualisht kërkohet me fletarrest nacional, por nga MPB më herët njoftuan se do të kërkojnë edhe fletarrestim ndërkombëtarë. Ndryshe, Gjykatat Penale shqiptoi burgim shtëpiak për ish kreun e DSK-së, para shqiptimit të aktvendimit pët rastin “target Fortesa” por vendimi nuk u dorëzua pasi policia nuk e gjeti Mijallkovin në asnjë adresë.

.

Të Ngjajshme

Peshkimi joligjor në liqenin e Ohrit rrezikon troftën dhe belushkën

admin

Pollog, dështon menaxhimi i mbeturinave

admin

“Shtetësitë” ASH-AAA: Do ta bllokojmë punën e Kuvendit!

admin

Leave a Comment