May 12, 2021
Portali Shprehja

MPB: Sanksionohen 36 motoçiklistë

Ministria e Brendshme edhe gjatë ditës së djeshme (02.05.2021) vazhdoi me kontrollet në fushën e trafikut, me këtë rrastë vetëm në territorin e Shkupit janë sanksionuar 61 vozitës, prej tyre: shtatë për tejkalim të shpejtësisë, 10 për automjete me defekt teknik dhe të paregjistruara dhe 36 sanksione për shkelje të kryera nga motoçiklistët.

Nga MPB-ja njoftojnë se kontrollet e trafikut vazhdojnë në ditët në vijim.

.

Të Ngjajshme

Strugë-Qafëthanë, Nikollovski pa përgjigje për rindërtimin e rrugës

admin

Komitet për bashkëpunim ekonomik mes RMV-së dhe Greqisë

admin

Qytetarët: Veprimi i Artan Grubit, për pikë politike!

admin

Leave a Comment