4 C
Skopje
February 6, 2019
Informacione Vendi

MPJ për aksidentin në Austri: Tetë shtetas të lënduar, dy më rëndë

Ministria e Punëve të Jashtme është deklaruar në lidhje me aksidentin në Austri, ku u përfshi një autobus nga Maqedonia.

Nga MPJ thonë tetë udhëtarë janë lënduar, prej të cilëve dy më rëndë, por janë jashtë rrezikut për jetë, ndërsa gjashtë tjerë janë lënduar më lehtë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Kolegët nga Ambasada e Maqedonisë në Vjenë përmes telefonit janë dëgjuar me policinë e qytetit, të cilët ju kanë konfirmuar se në autobus ka pasur 18 udhëtarë nga Maqedonia, prej të cilëve dy janë lënduar më rëndë dhe gjashtë të tjerë më lehtë, por të gjithë janë jashtë rrezikut për jetë. Raporti i plotë do të jepet pasi të përfundojnë hetimet”, thuhet në njoftimin e MPJ-së.

Përndryshe, aksidenti mes një autobusi nga Maqedonia dhe një kamioni ka ndodhur sot në mëngjes rreth orës 06:00 në afërsi të qytetit Linz.

Mediumet austriake raportuan se të lënduarit janë shtruar në spital, ndërsa për shkak të aksidentit ishte mbyllur edhe autostrada drejt Linzit./Telegrafi/

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Mickoski në Beograd në ditën e madhe për në NATO

shprehja

Janeva ka dështuar, ajo u njoftua se Gruevski ka tërhequr 120.000 euro por, nuk reagoi!

shprehja

Protestë në Drenas, kërkohet zbardhja e rastit të abuzimit seksual me 16-vjeçaren

shprehja