4.7 C
Skopje
December 8, 2019
Informacione Vendi

Muki mesazh të fortë, nuk ka ikje!

Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka folur lidhur me rastin e fundit “Reket” duke shtuar se askush nuk do ti ikë drejtësisë.

Ai ka thënë se Prokuroria Speciale do të vijoj dhe se nuk do të ketë shtyerje, por përshpejtim të rasteve që udhëhiqen nga kjo prokurori.

Ai i numëroi rastet që i udhëheq kjo Prokurori, siç janë, Titaniku, Fortesa, Targeti, Transporteri, TNT, Titaniku 2 etj.

Zekiri shkruan se duan ta rrënojnë drejtësinë dhe ta ndalojnë Maqedoninë e Veriut t’i nisë negociatat me BE-në dhe të hyjë në NATO.

“Drejtësia do t’i godasë të gjithë, absolutisht të gjithë dhe do ta arrijë këtë, ka shkruar Zekiri, duke aluduar në rastin “Reket”. (INA)

Artikuj të ngajshëm

Zhduket adoleshentja shqiptare nga Tetova në Gjermani

shprehja

Ky pritet të jetë moti nesër në Kosovë

shprehja

Këshilltari i Pacollit: Gjuriq u arrestua si zagar fashist, tani ata ulen në tavolinë me të

shprehja