October 2, 2022
Portali Shprehja

“Mund ta kishim mbyllur më herët dhe lehtë” Nagelsmann komenton fitoren ndaj Interit. Pastaj i dërgon mesazh Lewandowskit

“Jam i kënaqur, luajtëm 90 minuta në vazhdimësi. Në një moment kemi lënë shumë hapësirë, skuadrat u zgjeruan pak dhe Interi me Lautaro, Calhanoglu, Brozovic arritën të orkestrojnë veprime të mira. Por ne krijuam disa raste shënimi, u mbrojtëm mirë.

Ne ishim gjithashtu të mirë në shndërrimin e veprimeve mbrojtëse në sulmuese: Leroy shënoi dy gola, i pari me një top të bukur të Kimmich por i vështirë për t’u menaxhuar. Në golin e dytë ai tregoi se sa shumë di të shpejtojë kohën, ai bëri shumë mirë, ne mund ta kishim përfunduar ndeshjen edhe më herët, por jam i lumtur”.

Mbrëmë kemi shijuar Neymar dhe Mbappe, sonte sulmuesit tuaj por dhe Lewandowskin. Sa argëtuese është ajo? “Më pëlqen kur fitojmë. Përballë kemi lojtarë që duan të luajnë, duhet të them që njëri nga dy golat ishte shumë i ngjashëm me një nga PSG-të e djeshëm.

Ne zgjodhëm një lojtar si Sadio për të pasur më shumë variabla në sulm. Ka shumë marzhe, për përmirësim, ne duam t’i shfrytëzojmë dhe do të përpiqemi ta bëjmë atë në baza ditore”.

Duke folur për Mané, je i kënaqur? Lewandowski shënoi, si mendoni? “Jam i lumtur për Robertin, për shkak të formimit tonë personal, e nderoj atë që ai ka bërë për Bayernin. Sigurisht, nuk jam i lumtur që duhet ta takoj si kundërshtar.

Sadio është dashur të përballet me lojtarë shumë fizikë, por ai ka marrë pjesë në dy gola dhe ka hapur hapësirë ​​për shokët e tij. Nuk është fjala për të qenë gjithmonë protagonist, por edhe për të punuar për të tjerët. Jam i kënaqur”.

.

Të Ngjajshme

“Të gjithë do të heshtin”, Ten Hag merr në mbrojtje CR7 pas kritikave të shumta

admin

Juve e ka të ndaluar të gabojë më. Allegri i beson 3-5-2, me Vlahovic-Milik në majë

admin

Çështja Coutinho: Liverpool ka arkëtuar 160 mln eurot, por Barça duhet të përfundojë ende së paguari për të…

admin

Leave a Comment