December 5, 2022
Portali Shprehja

“Naivë dhe të pafat, ky ishte Interi sonte! Pashë golat e Juventusit dhe ju siguroj se…”

Trajneri i Interit, Simone Inzaghi, analizon humbjen ndaj Juventusit në mikrofonat e Dazn: “Kemi pasur një pjesë të parë të shkëlqyer, por nuk mund të shkosh në pushim 0-0 në këtë stadium. Në pjesën e dytë filluam mjaft mirë, pastaj shkuam duke u përçarë. Mund të kishim barazuar pavarësisht kësaj, me Lautaron, pastaj erdhi i dyti. Është një humbje që dhemb, me një konkurrent direkt.

Vitin e kaluar fituam një garë që nuk e merituam, sonte nuk meritonim 2-0: futboll është kështu, episodet janë vendimtare dhe ne nuk ishim të mirë për t’i bërë ata të ktheheshin në anën tonë” Pse i humbet Interi gjithë këto përplasje direkte? “Ne duhet të bëjmë më shumë në këto ndeshje. Nuk mund të mos kalojmë në epërsi sot me atë që krijuam në pjesën e parë, edhe te 1-0 pastaj patëm një mundësi, 2-0 vjen nga një aksion i yni dhe Bremer e kap topin dhe kthehet per Juventuisn. Duhet me shume kujdes”.

Cfare mungon? “Ne ishim shumë të nxituar, ndeshja ishte ende e gjatë, u zgjatëm kur duhej të ruanim qetësinë. Pesë disfata jane shume! Përveç sonte, Roma apo Udinese më vjen ndërmend. Ndoshta keni pasur tre barazime në vend të tre humbjeve dhe renditja do të ishte ndryshe. Ne e bëmë atë në Champions League, por jo në ligë.”

Ju kurrë nuk keni rikuperuar një pikë nga një disavantazh. “Unë i kam rishikuar golat tani: janë dy gola që i pesojme me kundersulm. Ato dy kundersulme mund te ishin ndalur me faull! Një ekip si i yni nuk mund t’i japë këto dy gola Juventusit. Duhet të veprosh më mirë ne fushe”.

A janë njëmbëdhjetë pikë larg kreut shumë për të synuar Scudetton? “Në këtë moment Interi duhet të synojë të ketë edhe më shumë vazhdimësi. Ne erdhëm nga katër fitore radhazi, kjo është një humbje që dhemb. Ne do të duhet të rikuperojmë mendërisht sepse për dy ditë do te kthehemi në fushë”.

.

Të Ngjajshme

SUPER HEROI I KROACISË QUHET LIVAKOVIC | Mbarron ëndrra e Japonisë, Kroacia në çerekfinale (PAMJET)

admin

JAPONIA GJEN GOLIN BEFASUES!!! VAR akordon, por legjenda gjermane kishte parashikuar gjithçka 1′ përpara… (PAMJET)

admin

Një Rolex një orë, dy avionë në muaj…; ja çfarë mund të blejë Ronaldo me rrogën te klubi i ri

admin

Leave a Comment