October 21, 2021
Portali Shprehja

Napoli fluturon, Spalletti i befasuar nga një futbollist…por jo Osihmen!

Luciano Spalletti komentoi fitoren e Napolit mbi Cagliari në mikrofonat e DAZN, duke u fokusuar në veçanti në performancën e  madhe të Anguissa:

“Ai vjen nga një futboll i luftës dhe fizikës, mbulimi i hapësirave dhe rezistencës.

Ne përkundrazi favorizojmë karakteristika të tjera dhe për këtë arsye bëhet e qartë, veçanërisht në Napoli se ai kishte një mungesë në këtë kuptim.

Në fund të pjesës së parë ai vjen në dhomat e zhveshjes dhe flet për atë që ndodh, atë që ai pa në fushë te kundërshtari. Ai është shumë inteligjent dhe i fortë, përveç se eshte një djalë shumë i butë, miku i të gjithë grupit”

.

Të Ngjajshme

LAJMI I FUNDIT | Skandali “sex-tape” me Valbuena, prokurori burgos Karim Benzema

admin

Dy lajme negative, një pozitiv dhe “rebusi” Ibrahimovic te Milani i Piolit!

admin

E paprecedentë! Presidenti i klubit të Bundesligës dhunohet nga tifozët kundërshtarë

admin

Leave a Comment