February 26, 2021
Portali Shprehja

NASA mbërrin me sukses në Mars

Inxhinierët e NASA-së në kontrollin e misioneve në Kaliforni, shpërthyen nga gëzimi kur konfirmimi për uljen me sukses erdhi, transmeton Lajmi.net.

Mjeti me gjashtë rrotë do të kalojë të paktën dy vitet e ardhshme duke hulumtuar nëpër sipërfaqen e planetit të kuq, për të gjetur dëshmi rreth jetës.

Jezero mendohet të ketë qenë një liqen i madh miliarda vite më parë. Dhe nëse ka pasur dikur ujë aty, ka mundësi që të ketë pasur edhe jetë. /Lajmi.net

Të Ngjajshme

NASA kap fotografi mahnitëse të Venerës

admin

E bleu 30 euro, sot kjo vazo kushton me mijëra

admin

Hajni i hyn në shtëpi ndërsa po bënte twerk, vajza e godet me shkelma e grushte

admin

Leave a Comment