November 26, 2022
Portali Shprehja

NASA publikoi imazhe që tregojnë se si duket uragani Ira nga hapësira

A keni menduar ndonjëherë se si duket një uragan nga hapësira?

Nëse jo, NASA ndau të hënën imazhe të uraganit Ian, i cili u kap nga Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës, shkruajnë mediat e huaja.

Në atë kohë, stuhia ishte në Detin perëndimor të Karaibeve, afër Kubës.

Dhe sipas informatave të fundit, uragani Ian po shkon drejt bregut jugperëndimor të Floridës si një stuhi e fuqishme e kategorisë 4.

Ndërkohë bëhet e ditur se shteti i Floridës ka 160,000 konsumatorë pa energji elektrike, sipas PowerOutage.us.

Deanne Criswell, administratore e Agjencisë Federale të Menaxhimit të Emergjencave, i tha CNN New Day të mërkurën se uragani Ian do të ketë ndikime katastrofike dhe paralajmëroi njerëzit që nuk janë evakuuar për t’u siguruar që po e vendosin veten dhe familjet e tyre në një vend të sigurt.

“Kjo do të ketë ndikime katastrofike, dhe jo vetëm aty ku do të shohim stuhinë të bjerë në tokë, por gjithashtu jemi vërtet të shqetësuar për të gjitha përmbytjet në brendësi, sepse po sjell me vete shumë shi”.

.

Të Ngjajshme

Vitaminat dhe mineralet që janë të domosdoshme për t’u mbrojtur nga sëmundjet gjatë ditëve të ftohta

KATAR/ Shpërthen zjarri pranë stadiumit ku do të luhet Argjentinë-Meksikë

Policia serbe largon migrantët nga rreziku pas të shtënave në kufi me Hungarinë

2 comments

HvRYSpwcxCBqE September 29, 2022 at 9:28 am

zNjdPFgMBlqWV

Reply
HvRYSpwcxCBqE September 29, 2022 at 9:29 am

vshFKZyJSm

Reply

Leave a Comment