12 C
Skopje
May 23, 2019
Offside

Nate Diaz: Do të përballem me Khabib kur ai të jetë gati

Tact

Nate Diaz ka mbetur pa rival pas tërheqjes për arsye dëmtimi të Dustin Poirier dhe nuk do të ngjitet në kafaz në eventin UFC-230, që do të zhvillohet në “Madison Square Garden” të Nju Jorkut më 3 nëntor. Diaz do të rikthehej në kafaz pas më shumë se dy vitesh pushim, që nga revanshi i humbur me Conor McGregor, në gusht të 2016-ës.

Dëmtimi i Poirier ka prishur si planet e UFC-së ashtu dhe të Nate Diaz, por ky i fundit nuk ka ndërmend të tërhiqet dhe ka një ide më të mirë. Të zhvillojë sfidën e radhës ndaj Khabib Nurmagomedov, i cili sapo mbrojti titullin kampion bote në peshën e lehtë, pas fitores me “submission” në raundin e katërt ndaj Conor McGregor.

I pyetur se çfarë ka ndërmend të bëjë tani që nuk ka një rival,  Nate Diaz tha: “Kur Khabib të jetë gati, e pres në kafaz që të duelojmë së bashku”. Një duel mes Nurmagomedov dhe Nate Diaz do të ishte një tjetër përballje e madhe për UFC-në, pasi bëhet fjalë për dy sportistë që kanë arritur ta mundur McGregor. Ndoshta Dana White do ta vlerësojë seriozisht kërkesën e Diaz.

Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

“Milani nuk ka më Gulit dhe Van Basten në fushë”

shprehja

Zhoao Feliks, tre klube të mëdha kanë gati mbi 100 milionë euro

shprehja

Një legjendë mendon rikthimin te Milani

shprehja