September 29, 2022
Portali Shprehja

Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar, Pandi Siku

Mësohet se Siku është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare, ndërsa vuante nga një sëmundje e rëndë.

Aktori ndërroi jetë në SHBA, ku jetonte që nga viti 2001.

Pandi Siku

Siku ishte pjesë e Teatrit Kombëtar derisa emigroi në SHBA, ndërsa ai ka interpretuar në shumë filma dhe në teatër. Mes këtyre filmave të njohur ishte dhe ‘Kur zbardhi një ditë’ dhe apo ‘Njeriu me top’, sipas Ballkan Web.

Filmat në të cilat luajti Pandi Siku:

Këmishët me dyllë (1987)

Fusha e blertë fushë e kuqe (1984)

Koha nuk pret (1984)

Një pajisje e vështirë

Brazdat (1973)

Njeriu me top (1977)

Mysafiri (1979)

Fijet qe priten

Tre vete kapërcejnë malin

Kur zbardhi një ditë

.

Të Ngjajshme

Kek me qumësht dhe kakao, butësi e shije magjepsëse

Blinken: Aneksimi i territoreve ukrainase nga Rusia “nuk do të njihet kurrë”

Putin është i gatshëm t’i sakrifikojë 500 mijë rusë nëse duhet për pushtimin e Ukrainës

Leave a Comment